Tepelné čerpadlo HOTJET

topí / chladí / šetří

Jsme smluvním partnerem českého výrobce tepelných čerpadel Hotjet, který již více než 15 let vyrábí kompletní sortiment velmi kvalitních tepelných čerpadel jak pro rodinné domy, tak i soustavy čerpadel pro bytové domy nebo výrobní, skladovací a administrativní objekty firem. Svou kvalitou jsou na srovnatelné úrovni německých a severských výrobců. V některých parametrech je i převyšují. Samozřejmostí je vzdálená správa s aplikací v mobilu. Na produkty Hotjet poskytuje výrobce prodlouženou záruku 10 let.

Vysokoteplotní radiátory

Nízkoteplotní systém

 • moderní tepelné čerpadlo vzduch
  – voda s proměnlivým výkonem
 • nízký hluk
  – velký průměr ventilátoru
  – lopatky „soví křídla“
  – nízké otáčky
  – kompresor s protihlukovým krytem
  – aktivní snižování vibrací / velký regulační rozsah
 • úsporné, řízené oběhové čerpadlo GRUNDFOS

Nízkoteplotní systém

 • invertor COPELAND Scroll YHB 3. generace
 • dodávka do 3 měsíců
 • záruka 5 let / 10 let
 • kompletní regulace SIEMENS
 • připojení do cloudu SIEMENS v ceně
 • webserver pro vzdálenou správu
 • servisní zásahy on-line přes internet (nastavení/sledování/identifikace poruchy/správa)
 • moderní ekologické chladivo R454B s nízkým GWP 466

Co všechno sledovat při výběru tepelného čerpadla a jak rozpoznat kvalitu?

Volba tepelného čerpadla musí reflektovat systém dosavadního vytápění, typ otopné soustavy, a hlavně tepelné ztráty domu. U nových budov je uvádí PENB – Průkaz energetické náročnosti budovy ( tzv. Energetický štítek). Důležitým údajem kromě topného faktoru (COP) je koeficient energetické účinnosti (EER) vyjadřující účinnost tepelného čerpadla v režimech topení, respektive chlazení.

Hluk

Při výběru čerpadla je vhodné se zajímat také o to, jakým způsobem se reguluje rychlost průtokového čerpadla. Tedy kolik rychlostí lze nastavit či zda je například použito kontinuální měření s automatickou regulací. Čím kvalitnější komponenty použijete, tím nižšího hluku dosáhnete. Významný vliv na hluk má kvalita použitého výparníku. Čerpadla Hotjet používají výparníky s kompresorem COPELAND Scroll YHB 3. generace, které zatím nepoužívají ani významní značkoví konkurenti a čínští výrobci jsou této kvalitě na míle vzdáleni. Tyto výparníky jsou vybaveny velkým průměrem ventilátoru s lopatkami ve tvaru „sovích křídel“ a v kombinaci s inteligentním řízením otáček a s protihlukovou ochranou kompresoru tak dosahují velmi nízké hladiny hluku.
Vnitřní hladinu hluku pak snižuje úsporné, řízené oběhové čerpadlo GRUNDFOS.

ZDE BUDE TABULKA

Bod bivalence

Čím je bod bivalence tak důležitý? Například uvede-li výrobce u čerpadla bod bivalence 0 °C, ovlivní tento údaj výpočty sezonní účinnosti a výsledné klíčové parametry jako výkon tepelného čerpadla při minusových teplotách. Snadno tak vznikne dojem, že nákup takového čerpadla bude pro domácnost a rodinnou peněženku výhodný. To ovšem bude platit jen do prvních mrazíků. Kvalitní tepelná čerpadla, s přihlédnutím k našim teplotním podmínkám, by měla mít bod bivalence minimálně v rozmezí -7 až -10 °C. U teplených čerpadel Hotjet je hodnota pro střední pásmo od -10° a u studeného pásma dokonce od -17°.

Regulace

Teplená čerpadla Hotjet používají kompletní regulaci SIEMENS s připojením na cloud SIEMENS v ceně přes webserver pro vzdálenou správu přímo výrobcem Hotjet. Servisní zásahy jsou pak on-line přes internet (nastavení / sledování / identifikace poruchy / servis) bez časové prodlevy výjezdu technika. Ke stažení je pak mobilní aplikace pro iOS a Android.

Dodávka a montáž

Jsme smluvním partnerem přímo výrobce Hotjet a garantujeme smluvně dodávku a montáž do 3 měsíců od podpisu smlouvy a úhrady zálohy.

Ekologie

Tepelná čerpadla Hotjet využívají ekologické chladivo R545B s nízkým potencionálem globálního oteplování GWP466 (Global Warming Potential).

Co všechno sledovat při výběru tepelného čerpadla a jak rozpoznat kvalitu?

 • ekonomický provoz je při trvalém chodu bez útlumu
 • topte na nejnižší teplotu topné vody (zajištěno automaticky ekvitermou)
 • instalujte velkoplošné systémy vytápění
 • zvyšte průtok, zachovejte rovnoměrnou teplotu
 • oddělte ohřev teplé vody od topení (samostatné zásobníky)
 • provádějte pravidelné servisní prohlídky, snížíte tím provozní náklady

Technické parametry

tabulka_hotjet.png

REFERENCE

Chcete vědět víc nebo poradit? Napište nám.

Přejít nahoru